O nás

Troška z histórie pôsobenia:

Vznik skupiny Brotherhood of Steel & Sorcery sa datuje na január 2004, keď sa traja zakladajúci členovia -MISOO, Mirec a Ondro, inšpirovaní materiálmi a know-how od našich západných susedov- rozhodli zorganizovať svoj prvý LARP Tordhan. Veľmi rýchlo sa sformoval funkčný tvorivý tým a v priebehu času sme ako skupina zorganizovali desiatky akcií, z ktorých sa niektoré môžu svojou kvalitou radiť medzi špičky na Slovensku. Hlavným motívom organizovania akcií bola vždy chuť organizovať a prinášať hráčom neustále niečo nové. Dôraz na invenciu, progres a rozvoj je hmatateľný až do dnešných čias.

Z dneška:

V súčastnosti fungujeme v zoskupení 9 riadnych členov, menovite:

ktorí tvoria organizačné jadro skupiny, no ďalej s nami spolupracujú aj iní, pre nás dôležití ľudia, tzv. externí členovia, ktorí nám pomáhajú zabezpečiť mnoho vecí zo zákulisia realizácie našich projektov (vrelá vďaka).

Dôvod našej činnosti je dosiahnutie toho, aby sa LARP, či už ako štýl života, trávenia voľného času, alebo len ako pojem dostal do povedomia širšej spoločnosti, do slovníka bežných ľudí.

Chceme rozširovať hráčsku základňu aj do miest, kde zatiaľ sa žiaden projekt nezrealizoval z dôvodu absencie hráčov.

Chceme rozviť terajšiu úroveň LARPu na Slovensku prostredníctvom zavádzania nových systémov do hier (príkladom môže byť LARP Bitka pri Starých Zadkoch – “Hra na vojnu”, alebo DEFCON – “Kubánska kríza cez Skype”).

Chceme si vychovávať nováčikov ako svojich budúcich nástupcov – organizátorov, aby pochopili o čom ten LARP naozaj je – nie o búchaní mečíkmi na lúke, či pohadzovaní červených loptičiek s pokrikom “FIREBOLT, za 4!“. Naopak, LARP je o nasávaní nových informácií; o zistení, ako sa zachovať v tej-ktorej modelovej situácii; o spoznávaní ľudí s podobnými záujmami a názormi; o reči tela; o disciplíne…a takto by sme mohli pokračovať donekonečna.

Dúfame, že s postupom času, vytrvalosťou spojenou s pevnými nervami a možno aj s Tvojou pomocou nakoniec dosiahneme tieto ciele.

Spomíname:

V rámci fungovania BOSSu poskytli kus života a zanechali nezmazateľnú stopu na našej skupine. Ide o bývalých členov, ktorým sme veľmi zaviazaní za pomoc, ktorú nám poskytli pri organizovaní našich akcií. Ich zoznam a profily nájdete TU.

VN:F [1.9.3_1094]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.3_1094]
Rating: +1 (from 1 vote)
O nás, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Nastavenie webu:

Size

Colors