Semper Fidelis, alebo tiež “Navždy verní” – info I

Vložené 9 June 2010 @ 21:37, autor: samurai

Pod týmto názvom sa rozumie vojenský výcvikový tábor Armády kráľa Adelarda IXX, čo v reči prostého ľudu znamená Muž vznešenej sily, vládcu Veľkej Agapskej Ríše 3. veku, ktorá sa rozprestiera kam až oko dovidí.

Tábor Semper Fi, ako ho mnohí hovorovo nazývajú, sa nachádza na ostrove Anatol, asi pol dňa plavby loďou juhovýchodne od pevniny. Ostrov to nie je preveliký a nežije tam nik z nevojenského obyvateľstva, azda len zver v hustých tamojších lesoch tam má domov.  Vraj je to preveľmi rozmanitý kraj – sú tam hory aj nížiny, lesy aj lúky a bystriny, ktoré ústia do Veľkého Mora. Človek by aj povedal, že ho je škoda, keď tieto krásy uzrie len hŕstka vyvolených hlásiacich sa do kráľovskej Armády, nášho kráľa Adelarda IXX, vládcu Veľkej Agapskej Ríše 3. veku.

Tento výcvikový tábor sa rozprestiera vraj na celom území Anatolu. Niektorí hovoria, že naraz pojme až 200 nových kadetov. Pravda je, že kadejakí sa tam hlásia a veruže ich nie je málo, ale šťastie majú len tí najlepší z nich. Tých potom nalodia na preveľké lode a odvedú cez Úžinu na ostrov. Tam ďalej rozvíjajú svoje schopnosti a priúčajú sa disciplíne, hierarchii velenia a budúcim povinnostiam. Veruže sa ešte nestalo, čo ja pamätám, že by niektorí z nich predčasne odtiaľ bol býval odišiel, alebo nanešťastie by sa dopustil takej veci, pre ktorú by ho vylúčiť museli.

Slúžiť v kráľovskej Armáde, nášho kráľa Adelarda IXX, vládcu Veľkej Agapskej Ríše 3. veku, je predsa tá najväčšia česť!

Zápisky cestovateľa Sixta zo Sofrónu.

VN:F [1.9.3_1094]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.3_1094]
Rating: 0 (from 0 votes)


No Comments Yet

You can be the first to comment!

Leave a comment

OpenID Login

Standard Login

Nastavenie webu:

Size

Colors