Jesenné Ťaženie 2007

Vložené 14 October 2007 @ 02:46, autor: System

Kto by bol povedal, že život v Bariére môže priniesť toľko zaujímavého…

Po mesiacoch naplnených iba snahou prežiť sa dostáva môjmu magickému nadaniu uznania. Stretávam v Novom tábore nielen iných s podobnou mocou, ale aj majstra – Saturasa, ktorý vedie moje prvé kroky k poznaniu vlastných síl i zákonov mágie. Náš cieľ je jasný. Prelomenie Bariéry nám dá slobodu a možnosť rozvíjať sa aj mimo nej. Osobne ma nezaujímajú malé rozbroje medzi Starým a Novým táborom, či prisluhovačmi Spáča, lebo nič z toho už nebude mať ďalej zmysel, keď bude Bariéra zničená.

Moje prvé kroky v skutočnej mágii – začínam sa čoraz viac okolo seba pozerať a skutočne Vidieť. Vo vzduchu sú uchopiteľné prúdy, pri Bariére sa lámu a skrúcajú a aj okolo každého živého tvora či rastliny je aura, ktorá o ňom niečo hovorí. Sú to tiež malé prúdy farby, ale tieto sú pre mňa už oveľa viac uchopiteľné. Vzduch sa dá tvarovať a smerovať.

Stretávam sa s rudou – aura má slabo fialovú farbu a jemno vyžaruje. Spáčovi prisluhovači – žiarivé premenlivé farby, medzi nimi aj fialová z rudy. Znamená to, že drogou sa im do tela dostáva práve ruda? Mág Inoctavius – svetlo oranžová aura. Mág Cronos – svetlo modrá. Más Brennius – svetlo modrá prechádzajúca do striebornej. Majster Saturas – biela s odleskami žltej a modrej.

Kapitán Lares s jednotkou mužov je odoslaný majstrom Saturasom do magických ruín na prieskum a prinášajú zvitky a zaujímavé informácie. Mocný mág Xardas, o ktorom si mnohí mysleli, že je mŕtvy sa opäť zjavuje v Bariére. Alebo je to iba jeho duch? Zo zvitkov je jasné, že prepadol temnej mágii a taktiež, že Bariéra nie je to, čo bolo pôvodne plánované a do jej vzniku zasiahla nejaká moc. Saturas však stále nie je spokojný a posiela aj ďalších do ruín, aby ich lepšie prehľadali, napriek tomu, že nie sú bezpečné.

Prichádza chvíľa, aby som skutočne vyskúšala moje nové schopnosti. Ideme vyhľadať Xardasa, zistiť, aké má plány a ako by nám mohol byť prospešný v zničení Bariéry. Na ceste k nemu nás napadajú orkovia. Hnusné tvory. Pomáhame bojovníkom, ktorí nás chránia, ale moja výdrž má svoje medze a nedokážem dlho priťahovať silu vetra bez vyčerpania. Máme straty. Avšak skutočne stretávame Xardasa (tlmeno žiariaca fialová s čiernymi prúdmi). Ten jedná s mágmi Cronosom a Brenniom a dáva si podmienku. Donesieme mu meč Uriziel a on nám potom pomôže Bariéru zničiť svojou mocou.

Hovorí sa, že tí čo majú veľkú moc túžia ešte po väčšej. Neverím Xardasovi, že nám chce skutočne pomôcť. Aj mág Brennius sa nám zveruje so svojimi obavami, či je vhodné, aby sme mu meč vydali, keď ho budeme mať. Ale neoplatí sa riziko podstúpiť, ak je skutočne zničenie Bariéry na dosah? Avšak nastáva chvíľa, keď Gomez je mŕtvy, orkovia zničení, Nový tábor je vypálený a väčšina Starého pobitá a meč je v našich rukách. Xardas čaká, čo urobíme. Brennius mu po krátkom váhaní a po uistení, že náš majster Saturas mu verí, vydá meč. Zabliká vo mne nádej. Pristupujeme k obradu na zničenie Bariéry.

Xardas ho vedie a jeho prvým pokynom je ľudská obeta. Jedna zo žien sa ponúka a jej krv je vzápätí preliata na rudu. Pripútavame k nej každý jeden zo živlov. Xardasova aura fialovo svieti. Možno sa mi to zdá. A možno mu naozaj pohráva na perách úsmev. Ale mágia ma vyčerpáva a nie som si istá. Potom napneme všetky svoje sily na odpálenie rudy našou magickou mocou. Sústredím sa a moje telo slabne čoraz viac. Už sotva stojím na nohách. Nie som ničím viac, ako médiom pre magickú silu, ako lievikom, cez ktorý prechádza sila vetra do rudy predo mnou. Ale nič sa nedeje. Xardas hovorí, že niečo ešte bráni prelomeniu Bariéry.

Vtom sa rozľahne krik. Sám Spáč, v ktorého existenciu málokto vôbec veril povstal a začal zabíjať a s ním horda jeho prisluhovačov. Obrovské klepetá trhajú mäso. Ale ja nemám silu. Klesám na zem, avšak znovu sa dvíham, keď nás majster Saturas povoláva do boja proti Spáčovi. Nedokážem však uchopiť silu vetra. Cítim, že vysilenie by ma zabilo. Pohľad mi zablúdi ku Xardasovi (temne fialová). Majster Saturas klesá k zemi vysilením. Bežíme k nemu s Cronosom a chceme mu predať našu energiu, aby žil. Avšak skôr, než to môžeme urobiť, obrovský tieň zahaľuje slnko. Na poslednú chvíľu odskočím pred Spáčom, ale so Saturasom a Cronosom už je koniec. Vyzerá to beznádejne.

Avšak predstupuje Xardas. Všetky farby okolo neho blednú, lebo on sám vyžaruje nesmierne silnú fialovú. Postaví sa proti Spáčovi a láme jeho moc runou, ktorú som videla na meči Urizieli . Bariéra mizne. Tak predsa? Ale všade okolo je toľko mŕtvych… Tuším, že teraz sa Xardas ukáže vo svojom pravom svetle. Sila Spáča prešla do neho. Spolu s Brenniom sa k nemu priblížime. Verím, že Brennius ešte ukáže svoju silu a zakročí proti Xardasovi. Pomôžem mu v tom celou svojou mocou, ak budem môcť. Xardasova aura sa mení. Temnie a chladne. Už je takmer čierna. Brennius s ním prehodí slovo – dve. Potom vezme od neho dýku a priamo pred mojimi očami podreže Xardasovu učnicu. Čo to má znamenať? Moje prekvapenie sa miesi s naivnou nádejou, že čistke uniknem. Brennius sa pozrie na Xardasa (prázdna, chladná čierna aura).

„Zabi ju.“ Viem, že som vyčerpaná. Brennius začína odriekať kúzlo. Preberám sa z letargie a vyslovujem prvé dve slová zaklínadla („Sila vetra…“), ale už viem, že ho nikdy nestihnem dokončiť…

(Isilóte)

VN:F [1.9.3_1094]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.3_1094]
Rating: 0 (from 0 votes)


No Comments Yet

You can be the first to comment!

Leave a comment

OpenID Login

Standard Login

Nastavenie webu:

Size

Colors