Jarné Ťaženie 2007

Vložené 24 April 2007 @ 02:44, autor: (DArk)_OnDro#1

V sobotu 21. apríla AD 2007 sa pri nenápadnej dedinke Dolný Moštenec (mestská časť Považskej Bystrice) odohralo v poradí už ôsme Ťaženie určené pre nováčikov. Počtom hráčov 30 sa zaradilo medzi priemer, čo však priemerom už nebolo, bola cca. 50 percentná účasť absolútnych nováčikov – privítali sme novovzniknutú skupinu “Bratstvo sestier”, ľudí zo šermiarskej skupiny “Wagus”, ako aj nováčikov – jednotlivcov.

Dej prebiehal vo viacerých rovinách, ale asi hlavná zápletka bolo súperenie ľudskej rasy proti novovzniknutej kolónii koboltov. Po neúspešnej ofenzíve na obchodnú stanicu (brániacu sa zároveň koboltom, ako aj záškodníckym útokom banditov) sa karta obrátila a kolónia koboltov sa neúspešne (posily nedošli dosť skoro) obraňovala proti útoku koboltobijcov, regrútov a podobných indivíduí – tí však nemali dosť prostriedkov, aby mesto trvalo udržali a tak to následne opäť padlo do rúk koboltov – koboltobijci sa však zachránili útekom cez padacie dvierka (cez ktoré sa mimochodom predtým zachránil kráľ koboltov :-) ). Medzitým si šaman s kráľom hriali svoje kakafko a hrabali na vlastný piesoček, keďže každý z nich sa snažil ovládnuť svoju rasu. Kráľova tajná služba vs. šamanovi učni a ilúzie súperili na tajných bojiskách (“nehodiskách” :-) ) takmer celú hru. Nakoniec však v tomto súperení vyhral šaman, ktorému sa podarilo vyvolať démona Fujtajbëla – ten šíril strach a “koboltiu osvetu” všade naokolo. Výsledok však nebol taký, ako si šaman predstavoval, strach z tejto pekelnej potvory spôsobil vznik Kristových gárd, ktoré, keď už nenarazili na samotného démona, tak aspoň pozabíjali každého bezbožníka, na ktorého narazili – a väčšinou si to odniesli banské potvorky.

Hráči si zavjednávali, zabojovali, zabehali, zaťažili (heh), zaplemenili (heh heh), zahrali a dúfam, že sa na nich aj niečo pozitívne nalepilo – veci ako Šatrh (bezživotový a bezpravidlový systém hrania), fair-play apod. sú na Ťaženiach už samozrejmosťou. Stále aktuálna otázka bezpečnosti zbraní je tiež predmetom výchovy nováčikov, meče boli povolené do jedného, avšak u lukov to až také jednoduché nebolo. V rámci bezpečností šípov máme v komunite stále veľké medzery. Na záver akcie sa skupina Wagus rozhodla pomôcť lamám v boji a dôkladne ich poučila o taktikách v súbojoch, v radovkách, … samotný tréning však, samozrejme, odmietli.

Nuž, v poradí ôsme Ťaženie sa (podľa môjho názoru, ako aj podľa vyjadrení účastníkov) vydarilo, ľudia sa bavili. Dúfame, že touto akciou (ako aj siedmymi predchádzajúcimi) skupina Broterhood Of Steel & Sorcery svojim dielom prispela k zlepšovaniu komunity a k zvyšovaniu úrovne našich (tj. slovenských) LARPov – toto Ťaženie totiž bolo posledné organizované našou skupinou. Nezúfajte však :-), podobné akcie preberá skupina Sever (sever.larp.sk, v ktorej fungujú viacerí organizátori, včetne nás), ktorá bude síce nováčikov vychovávať vo väčšom – najmä vo väčšom počte akcií a miest – avšak filozofia sa nemení. Preto, nechť nad nami nadaľej bdie Helm a je nám nápomocný pri diele vskutku ušľachtilom – pri zlepšovaní akcií skrz hráčov a komunitu…

VN:F [1.9.3_1094]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.3_1094]
Rating: 0 (from 0 votes)


No Comments Yet

You can be the first to comment!

Leave a comment

OpenID Login

Standard Login

Nastavenie webu:

Size

Colors