Tordhan – registrácia, pravidlá a termíny

Vložené 11 January 2010 @ 20:42, autor: (DArk)_OnDro#1

Zdravím vospolok,

pomaly, ale isto sa nám priblížil termín spustenia registrácie na Tordhan 2010. Tento rok bude prebiehať už od počiatku iným spôsobom, než bolo doteraz obvyklé. Registrácia je totiž rozdelená na 3 fázy, pričom v každej fáze sa registrujú rozdielne druhy postáv, majú však rozdielnu možnosť prispôsobiť si svet podľa svojich želaní.

Prvá vlna registrácie bude spustená 15. januára 2010 a potrvá až do 10. februára 2010. S prihliadnutím na proklamovaný záujem o postavy je však pravdepodobné, že skončí výrazne skôr, vzhľadom na množstevné a charakterové obmedzenia pre túto fázu. Postava bude vytvorená za intenzívnej spolupráce organizátora a hráča, pričom jej budú prispôsobené niektoré herné reálie. Pôjde o najvýznamnejšie a najvplyvnejšie postavy na hre a z toho dôvodu si vyhradzujeme právo úzkeho sita na hráčov a ich referencie z doteraz prebehnutých akcií. Vstupné za akciu pre túto vlnu postáv bolo stanovené na 6 EUR.

Druhá vlna registrácie sa spustí 20. februára 2010 do 15. apríla 2010. V nej sa budú registrovať postavy strednej sociálnej vrstvy, pričom ich vplyv na hru samotnú môže byť výrazný. Postava je vytvorená vyplnením dotazníku na internetovej stránke s nasledujúcou komunikáciou medzi organizátorom a hráčom. Po ukončení tejto vlny registrácie je za pomoci organizátora vytvorená sieť vzťahov a spojení medzi jednotlivými postavami tohto sveta. V druhej “vrstve” môžu svoje postavy hrať hráči s vysokými skúsenosťami, prípadne veľmi dobrými referenciami. Nováčikovia tu budú skôr výnimkou, nie však vylúčenou – podmienenou účasťou na niektorom z workshopov konaných pred Tordhanom 2010. Vstupné pre druhú vlnu registrácie je 5 EUR.

Tretiu vlnu registrácie otvoríme 30. apríla 2010 a potrvá až do 30. júna 2010. Tu sa budú vytvárať postavy nižšej sociálnej, či mocenskej vrstvy vyplnením dotazníka o hre a prípadnou korigujúcou komunikáciou medzi organizátorom a hráčom. Vplyv postavy na hru ako takú je nižší, postava sa musí vtesnať do už stanovených reálií. Do tretej vlny registrácie sa môžu prihlásiť hráči s menšími skúsenosťami, prípadne nováčikovia. Vstupné pre tretiu vlnu registrácie je 3 EUR.

Po tretej vlne registrácie (po 30-tom júni) sa už nebude možné registrovať za inú postavu, ako za otroka na trhu otrokov. Taktiež tí, ktorí prídu na hru bez registrácie začínajú bez výnimky ako otroci. Tohtoročný Tordhan je veľmi silne založený na individuálnych postavách a ich vzťahoch a udalostiach, preto si vyhradzujeme dostatok času na intenzívne riešenie tých, ktorí sa registrovali v stanovenom čase. Vstupné pre “otrokov”, ktorí sa registrujú je 4 EUR, vstupné pre neregistrovaných otrokov -ako aj až na hre platiacich hráčov- je 9 EUR.

V priebehu roka sa pred Tordhanom 2010 budú v niektorých mestách konať workshopy, ktoré zaistia ucelenie informácií o hre, prípadné prediskutovanie nápadov a ideí. Hlavne však na nich zosúladíme organizátorské a hráčske predstavy o hre, aby sa nevytváral rozkol medzi očakávaniami a reálnou organizáciou. Workshopy sa stanú vhodnou príležitosťou pre nováčikov, ako sa ukázať naživo a ukrojiť si svoju šancu zúčastniť sa na Tordhane. V prípade záujmu sa ozvite niektorému členovi BOSSu a workshop sa môže konať aj vo vašom meste!

Skoncipovali sme tzv.Príručku pre hráča (http://tordhan.larp.sk/rulez/prirucka.pdf) v ktorej nájdete všetky podstatné herné aj neherné informácie o konaní Tordhanu 2010. Sú v nej spomenuté herné mechanizmy a idey, ktoré budú hrou hýbať.

Na základe ohlasov z minulých ročníkov sme skoncipovali novú verziu pravidiel, ktorú pri tejto príležitosti predstavujeme – (http://tordhan.larp.sk/rulez/zakladne.pdf). Ide o prvotnú verziu, v ktorej ešte môžu nastať zmeny aj na základe vašich nápadov.

Ďakujeme za pozornosť. Na Tordhane 2010 sa v súčasnosti intenzívne pracuje, v blízkej dobe sa môžete tešiť na ďalšie novinky. Na základe konceptu komunitnej tvorby sa v nemalej miere počíta s hráčskou tvorbou – aj Vaša pomoc môže prispieť k tomu, aby sa z tohtoročného Tordhanu stal ten najkvalitnejší.

Tešíme sa na Vás!

BOSS

Tordhan 2010 na Facebooku – http://www.facebook.com/event.php?eid=205890539840

VN:F [1.9.3_1094]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.3_1094]
Rating: +1 (from 1 vote)
Tordhan - registrácia, pravidlá a termíny, 10.0 out of 10 based on 1 rating

2 Comments

 1. matkan
  11.January 2010 at 21:57

  matkan navrhuje pridať to sekcie čo može čakať hráč od organizátora latrínu!

  VA:F [1.9.3_1094]
  Rating: 4.7/5 (3 votes cast)
  VA:F [1.9.3_1094]
  Rating: +2 (from 4 votes)
 2. Lizo
  17.January 2010 at 19:30

  Pridaj sa do Gardy!
  GARDA bude mat vlastnu opevnenu latrinu!!!

  VA:F [1.9.3_1094]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.3_1094]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Leave a comment

OpenID Login

Standard Login

Nastavenie webu:

Size

Colors