Semper Fidelis

Vložené 11 December 2009 @ 10:18, autor: samurai

Pred nejakým časom prebehla na fórach SLADu diskusia o nápade zorganizovať LARP s tematikou vojenského tábora. Práve táto diskusia a isté skoro-filozofické zamyslenie sa nad možnosťami zlepšenia výchovy hráčskej základne ma priviedli k nápadu takýto LARP v rámci BOSSu zorganizovať. Už prvá Bitka pri Starých Zadkoch ukázala nielen dôležitosť výcviku hráčov najmä vo vševojskových oblastiach, ale aj fakt, že takýto výcvik môže byť skvelým zážitkom pre hráča samotného. No len si to predstavte, nebolo by fajn mať trebárs na Tordhane gardu tvorenú gardistami, ktorí na slovo poslúchajú svojho veliteľa, pri prijímaní rozkazu sa netvária akoby práve zjedli pokazený citrón a bojové činnosti vykonávajú radostne, ale hlavne odborne (teda aspoň v rámci možností). Definitívne som sa pre akciu takéhoto typu rozhodol na tohoročnom LarpFeste, konkrétne na Azuovej prednáške o maskovaní, ktorá si vyslovene pýtala workshop na túto tému. A keďže na už spomínanom LarpFeste prebehla aj organizátorská debata BOSSu, kde sa rozhodlo o nepokračovaní projektu Bitka pri Starých Zadkoch ( http://www.slad.sk/forum/viewtopic.php?f=101&t=3018 ), rozhodli sme sa daný dátum obsadiť akciou s názvom Semper Fidelis.

Semper Fidelis, alebo skrátene Semper Fi, znamená v preklade “Navždy verní” a je to motto americkej námornej pechoty. Je to tiež názov tábora v bližšie neurčenom pseudohistorickom svete, kde prichádzajú mladí uchádzači o službu v elitných jednotkách Kráľovstva. Pod vedením skúsených veliteľov si tu osvojujú základné, vševojskové návyky, ako je pochodovanie, línia, dvojlínia, počítanie do dvoch, ako aj poznatky špeciálne ako je maskovanie, pohyb terénom v noci i cez deň, základy taktiky a podobne. Taktiež sa tu naučia vojenskému vystupovaniu a predovšetkým disciplíne. Prísne sa dohliada na dodržiavanie denného režimu a poriadku. Previnilci voči pravidlám tábora sú nemilosrdne trestaní. Najhorším trestom (a hanbou na celý život) je vylúčenie z výcviku.

Dátum akcie Semper Fidelis je stanovený na 25. – 27. júna 2010.

Pre bližšie informácie o pripravovanej hre priebežne sledujte stránku http://boss.larp.sk/. Informácie pribudnú čoskoro.

VN:F [1.9.3_1094]
Rating: 8.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.3_1094]
Rating: +2 (from 2 votes)
Semper Fidelis, 8.5 out of 10 based on 2 ratings

No Comments Yet

You can be the first to comment!

Leave a comment

OpenID Login

Standard Login

Nastavenie webu:

Size

Colors